A dr. Shefali Tsabary által vázolt újszerű nevelési stílus azon felismerésre épül, hogy a gyermek alapos önvizsgálatra és átalakulásra késztetheti szüleit. Az általa bemutatott szülő–gyermek kapcsolatban a gyermek nem a szülő érzelmi és spirituális örökségének az átvevője, hanem a szülő fejlődésének előmozdítója.
Szülők és gyermekek közös tanulási folyamatában a hatalom, az irányítás és a dominancia lényegtelen fogalmakká degradálódnak, közös útjukat a kölcsönösségen alapuló kapcsolat és a spirituális partnerség élménye határozza meg.
Sok szülő sajnálatos módon – bár akaratán kívül – lelki defektusokat és/vagy érzelmi sekélyességet hagyományoz gyermekeire. Az ebben gyökerező viselkedési zavarok kezelésére a hagyományos gyereknevelési útmutatók az irányítás kifinomult technikáit és gyors megoldási módszereket ajánlanak.
Ezzel ellentétben a dr. Tsabary javasolta tudatos megközelítésben a gyerekek tükröt tartanak szüleik elfeledett énje elé. A szülőnek, aki hajlandó belenézni e tükörbe, lehetősége adódik kapcsolatba lépni önnön teljességével.
Ha a szülő megtalálta a visszautat saját valódi lényéhez, lelki kapcsolatba kerül gyermekével. Mihelyt ráébred, hogy gyermeke képes átvezetni őt a tudatos jelenlét állapotába, a szülői egó tartópillérei leomlanak.