Akkor kezdődik, amikor a babamama magazin olvasgatása közben valami bizonytalanság támad...
Vajon tényleg szüksége van a gyermekemnek baba-térdvédőre?
Vajon tényleg szükségem van a víz hőmérsékletét mérő fürdőkádalátétre és a gyerekkádban is használható gumibetű-készletre?
Nem lenne jó néha kikapcsolni a mobiltelefont?
Várandósként minden falatot mérlegelnem kell, ha felelős szülője szeretnék lenni magzatomnak?
Otthon hagyhatom a kilencévesemet egyedül?
Tényleg olyan sok gyermeket rabolnak el rossz szándékú, rosszarcú idegenek?
Mikor engedhetem a fiamat először önállóan közlekedni?...
A bizonytalanság dagad, dagad, a kérdések gyűlnek; a médiából, a mindentudó barátoktól, okleveles szakértőktől árad a zaj, és lassan nem halljuk saját józan eszünket, és nem ismerjük saját válaszainkat…
Lenore Skenazy, "A Világ Legrosszabb Anyukája" ebben a könyvben azt tanácsolja, álljunk meg kicsit, vegyük elő, szedjük rendbe és rendszerbe a gyermeknevelés körül kialakult félelmeket és kétségeket, vizsgáljuk meg azokat történelmi távlatból, vessük össze a statisztikai mutatók száraz igazságaival, és ne fogadjuk el készpénznek mindazt a jó tanácsot, (ál)tudást és információt, amit olyan magától értetődően kínálnak nekünk. Az írónő logikus, de temperamentumos, könnyed és humoros iránymutatásával kérdéseink megválaszolásához új szempontokat kapunk. És lassan kiderül, hogy amit anyai gondosságnak és elengedhetetlennek gondoltunk, nem más, mint tömeghatás és társadalmi hisztéria…