A kulturális antropológus és orientalista szerző kutatását az otthon szülés témakörében 2005 és 2010 között végezte Magyarországon.
Noha könyve fókuszában az otthon szülés áll, valójában azon túlmenően a gyermekszülés és a születés alternatív értelmezése érdekli, illetve azok a nők, akik gyermekük születését „másként” képzelik el. Könyvében amellett érvel, hogy az otthon szülés témája számos olyan kutatási kérdést, vizsgálati lehetőséget rejt magában, amelyek messze túlmutatnak egy szülési/születési mód tárgyalásán: a különböző nemi (főként női) szerepek, az identitás formálódása, a test-képek és reprezentációk, az új típusú közösségek kialakulása, az értékrendek és normarendszerek összeütközése, a hatalom kérdései stb. a kulturális antropológiában régóta bevett kérdésnek számítanak.
Így a könyv végső soron egy olyan gondolkodásmódot kíván feltárni, amelynek sokkal inkább csupán része az otthon szülés, mintsem annak eredője. A modern és az alternatív szüléskultúra tárgyalása arra a tényre világít rá, hogy a szülés és születés számos „szabályszerűsége” alapvetően társadalmi konstrukció. A könyv hasznos olvasmány lehet mindazok számára, akik az alternatív mozgalmak, a posztmodern szüléskultúra vagy a nemek társadalmi viszonyulásai iránt érdeklődnek, de nem lesz közömbös azon leendő vagy gyakorló édesanyák és édesapák számára sem, akik folyamatában és tág összefüggésrendszerében szeretnék megérteni a különböző szüléskultúrák elveit és természetét.
360 oldal, puhatáblás, ragasztókötött
Kisdi Barbara
L'Harmattan Kiadó, 2013